НСА не изпита затруднения и смачка Етър

Отборът на НСА разгроми с 6:0 Етър в двубой от 16-ия кръг на Женската лига. Двубоят се играеше през цялото време в половината на гостите, като Етър не организира нито една атака. Джесика Котс откри резултата от дузпа (21’), а след това Полина Ръсина (38’, 40’), Силвия Кефалова (45’), Божидара Иванова (66’) и Преслава Йорданова (70’) оформиха крайния резултат. Срещата бе излъчена на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Домакините започнаха по-активно срещата и натискаха през началните минути. В 20-ата минута Полина Ръсина бе съборена в наказателното поле, след като остана сама срещу Новакова. Това накара главният съдия да отсъди дузпа, а с изпълнението се нагърби Джесика Котс, която не сбърка и откри резултата - 1:0.

В 38-ата минута домакините удвоиха. След изстрел от далечна дистанция вратарката Новакова не се намеси по най-добрия начин. Това позволи на Ръсина да стигне до топката и да я довкара - 2:0.

Само 120 секунди по-късно тимът от столицата вкара трети гол. След изпълнение на корнер Новакова излезе неразчетено и пропусна топката. Ръсина бе най-съобразителна и реализира на празна врата с глава - 3:0.

Малко преди края на първата част Силвия Кефалова също се разписа за НСА. Крайната бранителка получи подаване, смени посоката и с удар от далечна дистанция реализира за 4:0.

Второто полувреме стартира по същия начин, както завърши първото - с натиск на домакините. В 66-ата минута НСА вкара и пети гол. Божидара Иванова вкара красиво попадение от далечна дистанция и направи резултата 5:0.

Няколко минути по-късно от привидно безобидно центриране от фал столичният тим направи резултата 6:0. Резервата Преслава Йорданова засече с глава и отбеляза.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и така домакините спечелиха категорично. НСА продължава да е без загуба в първенството и е едноличен лидер в класирането. Етър от своя страна е десети с 10 точки.

НСА 6:0 ЕТЪР

1:0 Джесика Котс (21) - д.
2:0 Полина Ръсина (38)
3:0 Полина Ръсина (40)
4:0 Силвия Кефалова (45)
5:0 Божидара Иванова (66)
6:0 Преслава Йорданова (70)

Стартови състави:

НСА: 12. Ванеса Викторова, 2. Силвия Кефалова, 3. Бианка Демирова, 4. Ванеса Иванова, 14. Анита Чурусинова, 11. Рона Михайлова, 9. Джесика Котс, 18. Ивелина Павлова, 13. Божидара Иванова, 10. Полина Демирова, 8. Полина Ръсина;

Етър: 1. Румяна Новакова, 11. Мирела Моева, 6. Анджелина Динева, 32. Анастасия Алиянова, 19. Лора Василева, 22. Павлина Николова, 30. Зорница Коева, 33. Недред Заструг, 17. Теодора Димитрова, 61. Цветелина Чилева, 7. Василена Василева.