Етър завърши година с равенство срещу Пълдин

Футболистките на Етър завършиха 2022 година с равенство като гости на Пълдин (Пловдив) в последния есенен мач от Женското първенство. След великолепната победа над НСА в миналия кръг, сега „болярките“ завършиха 0:0 срещу силния тим на домакините.

Мачът бе равностоен, с доста твърди влизания на съперника. През първата част Мирела Моева можеше да открие, като излезе в стрелкова позиция срещу вратата, но не успя. Лошият терен пък допълнително затрудни нещата. В началото на втората част етърки останаха в намален състав, след като Тереза Попова получи втори жълт картон. Малко преди края и Пълдин имаше възможност за гол, но вратарката Мартина Илиева спаси удара.

„Не съм доволен, имаше състезателки, които не вложиха достатъчно усилия след хубавата победа над НСА. Домакините играха доста твърдо, а теренът бе много лош, по-малък и на бабуни, което не позволи да развием нашата игра“, обобщи треньорът Валентин Витанов.

„Болярките“ завършват годината на шесто място във временното класиране с актив от 19 точки, събрани от 6 победи, едно реми и 5 загуби и внушителна голова разлика 40:20. Първият им пролетен мач е гостуване на „Светкавица“ (Градежница),пише sport.vt.