Двоен български успех в Гърция

Игнат Исаев/Йордан Йорданов (Астра Рейсинг, Шкода Фабия R5) спечелиха рали спринт „Термайкос”, първи кръг от рали купата на Северна Гърция. Успехът им беше допълнен от победата на другия български екипаж Петър Йорданов/Любка Йорданова (Астра Рейсинг, Рено Клио Rally5) в клас С6, като те се класираха и на 8-ото място в генералното класиране.

Третият български екипаж в състезанието – Екатерина Стратиева/Георги Аврамов (Астра Рейсинг, Опел Корса Rally4), отпадна заради инцидент във втората отсечка. Трикратната европейска шампионка потвърди за Sportal.bg, че двамата с навигатора й са невредими.

Николай Грязин с историческа първа българска победа в WRC2

Исаев и Йорданов спечелиха и трите отсечки днес като на финала авансът им достигна над 1 минута и 5 секунди, а семейство Йорданови излязоха на 8-ото място в генералното класиране в последното минаване на етапа с дължина 13,4 километра, който се кара три пъти. 24 екипажа стартираха в състезанието, като до финала стигнаха 18.

Снимки: Астра Рейсинг