Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Късен обрат класира Ал-Хилал напред в Шампионската лига

Ал-Хилал стана последният отбор, който намери място на 1/4-финалите в Шампионската лига на Азия. Това стана факт, след като саудитският клуб спечели с 3:1 реванша със Сепахан от 1/8-финалите. Така общият резултат от двата мача е 6:2 и играчите на Жорже Жезуш категорично са в следващата фаза.

Мачът не започна добре за домакините, които първи получиха гол в своята врата, дело на Фаршад Ахмадзадех в 54-тата минута.

Ключовият момент в мача обаче дойде в 71-вата минута, когато гостите останаха в намален състав, след като Сиаваш Яздани получи червен картон.

Ал-Хилал се възползва от численото си предимство и направи обрат в края. Салем Ал Даусари възстанови равенството в 76-ата минута, а Рубен Невеш удвои в 82-рата минута. Крайното 3:1 оформи Александър Митрович в 97-ата минута.

С тази победа Ал-Хилал е на 1/4-финал в турнира, където ще има за съперник един от големите си врагове в Саудитска Арабия в лицето на Ал-Итихад.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!