Ал-Хилал е безпощаден и в Шампионската лига на Азия

Фаворитът в Азиатската Шампионска лига Ал-Хилал направи голяма крачка към полуфиналите на турнира. В първи мач от фазата на четвъртфиналите отборът на Жорже Жезус победи с 2:0 друг представител на Саудитска Арабия - Ал-Итихад. Головете отбелязаха Александър Митрович от дузпа и Салем Ал-Даусари.

Двата тима се срещнаха само преди няколко дни в местното първенство, като тогава Ал-Хилал се наложи с 3:1, въпреки че Н'Голо Канте даде преднина на гостите. Днес бившият френски национал получи червен картон през второто полувреме и допълнително усложни задачата на съотборниците си.

Ал-Хилал доминираше през целия двубой и сравнително лесно стигна до успеха. Митрович откри резултата от дузпа в 40-ата минута. Сръбският нападател прати в обратния ъгъл стража на Ал-итихад и вече има 8 гола в надпреварата. Само две минути по-късно Малком проби и центрира към Ал-Даусари и той отблизо се разписа за 2:0.

Ситуацията за гостите стана още по-тежка в 66-ата минута, когато Канте получи червен картон. Опитният халф настъпи Калиду Кулибали и беше изгонен. В оставащото време Ал-Хилал пропусна да направи победата си още по-убедителна и да обезсмисли реванша, който ще се състои на 12 март.