Байер се измъкна в Лондон, запазвайки рекордната си серия и мечтите си за требъл

Отборите на Уест Хам и Байер (Леверкузен) завършиха наравно 1:1 в реванша помежду им на олимпийския стадион в Лондон от ¼-финалите на Лига Европа. Така новият германски шампион продължи към полуфиналите на турнира с общ резултат 3:1 заради победата си с 2:0 на „БайАрена“ преди седмица.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

„Чуковете“ напълно заслужено се оттеглиха на почивката с аванс, който дойде след гол още в 13-ата минута. Тогава Микаел Антонио се разписа с глава след центриране на Джаръд Боуен. Лондончани дори можеха да приключат първата част с по-голяма преднина, но Матей Коварш спаси удари на Мохамед Кудус, Антонио, Боуен и Владимир Цоуфал. От друга страна, в първите 45 минути гостите отправиха само един удар, дело на Нейтън Тела от голяма дистанция. През второто полувреме „аспирините“ поеха инициативата, но Боуен можеше да удвои аванса на Уест Хам. Въпреки това неговият удар в 60-ата минута се оказа неточен. Гостите се възползваха от това, тъй като в 89-ата минута резервата Джереми Фримпонг, нанесе удар, при който топката претърпя рикошет и влезе в съперниковата врата за крайното 1:1.

Така Байер се класира за полуфиналите, където ще играе срещу отбора на Рома, който отстрани Милан. Освен това Леверкузен постави рекорд със серията си от 44 поредни мача във всички турнири без загуба. Никой друг отбор от водещите пет първенства в Европа не може да се похвали с подобна серия в историята. Не на последно място, съставът на Чаби Алонсо съхрани шансове за требъл в края на сезона, който да бъде съставен от трофеите в Бундеслигата, Лига Европа и турнира за Купата на Германия.

Снимки: Gettyimages