Основният преследвач на ПСЖ надви предпоследния в Лига 1 в зрелище със седем гола

Брест постигна домакински успех над предпоследния Метц с 4:3 в зрелищен мач от 28-ия кръг на Лига 1. След втората си поредна победа тимът заема второ място във временното класиране с 53 точки, на 10 зад лидера Пари Сен Жермен, а днешният му противник, който влезе в серия от три поражения, е 17-и с 23 пункта в актива си.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Гостите поведоха още в шестата минута след попадение на Исмаел Траоре, но тимът на Брест бързо върна равенството, тъй като в 12-ата минута Брендан Шардоне бе точен за 1:1. Домакините вкараха нови два гола в рамките на седем минути между 31-вата и 38-ата. Камори Думбия се разписа за 2:1, а впоследствие Стив Мюние покачи на 3:1. 23-годишният нападател Георгес Микаутадзе намали за 2:4 с попадение за Метц в 74-тата минута и пак той оформи крайното 3:4 в 80-ата минута на срещата.

Снимки: Imago