Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Брест надхитри Лориен с късен гол

Ромен Дел Кастильо отбеляза единствения гол и Брест спечели с 1:0 като гост на Лориен, с което "пиратите" се върнаха на второто място в класирането на Лига 1. Те са с точка пред Монако, който надви с 5:2 Метц в събота.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Брест стигна до единствения гол четири минути преди края на редовното време. Дел Кастильо получи топката на ъгъла на наказателното поле и стреля до лявата греда, преодолявайки вратаря Ивон Мвонго за 1:0. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Билал Брахими бе изгонен с директен червен картон в шестата минута на добавеното време. Гостите пък задържаха преднината си и оставиха Лориен на 15-ата позиция в класирането с 26 точки или само на една над зоната на изпадащите.

Снимки: Imago