Монако разби Метц в голов спектакъл

Монако постигна убедителен успех като гост на Метц с 5:2 в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Така монегаските събраха 49 точки на второто място, на 10 зад лидера Пари Сен Жермен и на две пред третия Брест, който е с мач по-малко. Метц е на предпоследната 17-а позиция с 23 точки.

Още до 16-ата минута Монако водеше с 3:0. Такуми Минамино откри резултата, в 10-ата Магнес Аклиуш удвои аванса на гостите, а в 16-ата Вандерсон реализира трето попадение.

Четвърт час преди края 76-ата минута Фоларин Балогун направи 4:0, но две по-късно Папе Диало намали с удар в долния ляв ъгъл на вратата на съперника. В 84-ата минута Ибу Сане се разписа за 2:4, а крайния резултат оформи Балогун три минути преди края.

Монако е в серия от 5 мача без загуба в шампионата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!