Порто отново се провали срещу черната си котка

Порто за трети път през сезона загуби от непретенциозния Ещорил и изостана на 10 точки от водача в Лига Португал Спортинг (Лисабон), а освен това е с мач повече. През есента "драконите" отстъпиха на същия съперник с 0:1 в първенството и с 1:3 за Купата на Лигата, а после го разгромиха с 4:0 за Купата на Португалия. Тази вечер съставът на Серджио Конесайсао допусна още едно поражение с 0:1 и окончателно отпадна от битката за титлата.

Порто имаше огромно надмощие по отношение притежанието на топката, но не създаде много голови положения. Преди почивката гостите бяха по-активни, но след нея Ещорил започна да атакува все по-опасно. В 65-ата минута вратарят на Порто Диого Коща сгреши фатално извън наказателното поле и фаулира противников нападател, което означаваше червен картон. След изпълнението на прекия свободен удар Касиано прати топката в мрежата на гостите.

В 89-ата минута Франсишко Консейсао удари играч на домакините, който му пречеше да изпълни тъч, и също видя червения цвят. В добавеното време беше изгонен и Бернардо Витал от Ещорил.

В класирането домакините се изкачиха на 11-ото място с 28 точки, колкото има и Жил Висенте.

В другите съботни двубои Арука победи Фарензе с 2:1, Витория (Гимараеш) се наложи над Морейрензе с 1:0, а Боавища и Рио Аве направиха нулево равенство.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!