Полша ликува след чутовна драма с дузпи срещу Уелс!

Отборът на Полша е последният участник, който стана ясен на Евро 2024. "Дружина полска" стигна до европейските футболни финали след като спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу Уелс във финалния плейоф на поток "А" от Лигата на нациите.

Срещата имаше сходен развой с този между Гърция и Грузия от по-рано, където "елините" отстъпиха с дузпи след нулево равенство в продълженията и двете продължения по 15 минути.

Историческо: Грузия ще играе на Евро 2024 след триумф над Гърция

Така сега поляци и островитяни не излъчиха победител в редовните 90 минути пред пълните трибуни на "Кардиф Сити Стейдиъм".

Голове не паднаха и в добавените 30 минути, което респективно доведе до изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Драмата съпътстваше развоя на дузпите буквално до последното изпълнение, че и отвъд него. Всичките осем удара от техния старт бяха реализирани. За "дружина полска" точни бяха Роберт Левандовски, Себастиан Шимански, Пжемислав Франковски и Никола Заленски. За "драконите" пък безкомпромисни бяха Бен Дейвис, Кийфър Мур, Хари Уилсън и Неко Уилямс.

Така всичко опря до петото завъртане на рулетката при резултат 4:4. Кшищоф Пьонтек демонстрира железни нерви и прати отново напред отбора си. Поляците след това не чакаха и решиха всичко още при първата възможност. Стражът на гостите Войчех Шчесни парира изпълнението на съотборника на илия Груев в Лийдс Даниел Джеймс, като останаха съмнения в първия момент около редовността на спасяването, но съдията Даниеле Орсато след това даде знак, че всичко е било по правилата и тимът от Централна Европа ликува със своите фенове на стадиона.

Полша си гарантира сблъсъци с Франция, Нидерландия и Австрия в група "Д" по терените на Германия.

Голямата мъка пък остана за британците, тъй като техният съперник не съумя да отправи нито един точен удар по време на игровото време от срещата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!