Украйна сътвори нов обрат и е на Евро 2024

Отборът на Украйна победи с 2:1 тима на Исландия във финален плейоф от от поток "Б" на квалификациите за Евро 2024 и се класира за финалите в Германия. Двубоят се игра във Вроцлав, Полша поради руската военна агресия на украинска територия, където вече повече от две години не могат да се провеждат в нормален ритъм спортни събития.

Успехът е исторически за момчетата на Серхий Ребров, тъй като украинците едва за втори път от общо осем опита стигнаха до голям форум след плейофен двубой.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Веднага след успеха президентът на Украинския футболен съюз и легенда на футбола в страната от Източна Европа - Андри Шевченко, поздрави отбора за класирането с дълга публикация в социалните мрежи.

Иначе през първото полувреме Алберт Гудмундсон успя да открие резултата в 30-ата минута, а украинците съумяха да се разпишат 9 минути по-късно чрез Яремчук, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено.

Символичните домакини стигнаха до редовен гол малко след подновяването на играта, когато Виктор Циганков прати топката във вратата, пазена от Хакон Рафн Валдимарсон. След това мачът стана непридвидим, като по всичко изглеждаше, че победителят ще се реши чак след две продължения по 15 минути. Тогава обаче игачът на Челси - Михайло Мудрик смая всички и направи пълен обрат, с който хвърли всички украински фенове.