Португалия показа мощ без Роналдо и разби Швеция

Отборът на Португалия разгроми тима на Швеция с 5:2 в приятелски мач, като част от подготовката на иберийците за Евро 2024 в Германия. Португалците зарадваха феновете на родна земя на стадион “Дон Алфонсо Енрикеш” в Гимараеш, като головете за финалния успех отбелязаха Рафаел Леао (24'), Матеус Нунеш (33'), Бруно Фернандеш (45'), Брума (57') и Гонсало Рамош (57'), а шведите направиха поражението си една идея по-почетно с попаденията на Виктор Гьокереш (58') и Густаф Нилсон (90').

Освен с разгромната победа на домакините, срещата бе белязана и отсъствието на голямата звезда на отбора Кристиано Роналдо, който първоначално бе попаднал в разширения списък от 32-ама играчи на националния селекционер Роберто Мартинес, но в крайна сметка се оказа, че няма да играе в контролите за тима.

Португалия без Кристиано Роналдо срещу Швеция

Шведите опитаха да са достоен съперник на “мореплавателите”, което им се получи в първия четвърт час, но след това шампионите от Евро 2016 поеха изцяло инициативата в свои ръце и в средата на полувремето нанесоха удар. Бернардо Силва получи дълго подаване от центъра на терена, като чукна топката с глава към Рафаел Леао, а той напредна в наказателното поле и надигра в персоналния двубой вратаря Робин Олсен.

По-малко от десет минути по-късно домакините вкараха втори гол. Многоходова комбинация между Бернардо Силва и Рафаел Леао намери Матеус Нунеш на границата на наказателното поле, като играчът на Манчестър Сити реши да завърши атаката самостоятелно и също се справи с Олсен.

В изтичащите секунди на редовното време на първата част “мореплавателите” направиха преднината си класическа. Самедо получи дълго подаване, а той набра скорост и проби в пеналтерията отстрани и пас по земя намери на границата на малкото наказателно поле Бруно Фернандеш, който не сбърка, за да даде солидна преднина на отбора си.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Четвърт час след почивката домакините направиха крачка към разгромна победа. Брума се възползва от грешка в защитата на гостите и спокойно търкулна топката във вратата.

Този път скандинавците успяха да отговорят и три минути по-късно върнаха един гол. Виктор Гьокереш получи подаване по диагонал непосредствено пред вратата и се разписа. При попадението останаха съмнения за засада, въпреки което то бе зачетено.

Това бе без значение, тъй като мигновено португалците си върнаха четириголовото предимство. Шведската отбрана заспа и пропусна подаване, което изведе Самедо по фланга, а бранителят на Уулвърхамптън блесна с втората си асистенция за вечерта, намирайки Гонсало Рамош. Нападателят на Пари Сен Жермен се отблагодари по възможно най-добрия начин за прецизното подаване и отново наказа Олсен.

Шведите успяха да стигнат и до второ попадение. Деян Кулушевски плъзна топката към Нилсон, който засече в наказателното поле и направи поражението на отбора си по-малко разгромно.

След това се игра добавено време само две минути и “мореплавателите” се поздравиха със заслужена победа.