Милан победи удобен съперник и се затвърди на второто място

Отборът на Милан постигна успех с 3:1 при гостуването си на Верона от 29-ия кръг на Серия "А". За „росонерите“ се разписаха Тео Ернандес (44'), Кристиан Пулишич (50') и резервата Самуел Чуквуезе (79'). Eдинственият гол за "джалоблу" беше дело на Тижани Нослин (64'). Така миланският гранд победи "мастифите" за седми пореден път, а освен това спечели последните си пет мача във всички турнири.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Стефано Пиоли предприе четири промени в титулярния си състав след победата с 3:1 над Славия (Прага) в Лига Европа. Единствената промяна в защита беше свързана с появата на Пиер Калюлю, който замени Матео Габия. Този път двамата опорни полузащитници бяха Исмаел Бенасер и Тижани Райндерс вместо Ясин Адли и Юнус Муса. На върха в атаката пък беше избран Ноа Окафор за сметка на Оливие Жиру. Домакините също бяха подредени в 4-2-3-1 с Нослин като централен нападател.

В четвъртата минута Фикайо Томори отклони топката при центриране от фал, но тя мина покрай вратата. В 17-ата минута Нослин опита шут по земя, който не създаде проблеми на Майк Менян. Окафор отговори с опасно воле след изпълнение на корнер, което обаче беше отразено от Лоренцо Монтипо. В 23-тата минута напречната греда спря топката при удар на Кристиан Пулишич. Секунди по-късно именно американецът прати топката в аут с друг свой изстрел. В 26-ата минута удар по земя на Нослин мина на сантиметри от вратата.

В следващите минути Окафор направи два пропуска, а Райндерс също не намери целта със своя шут. Въпреки това "росонерите" успяха да поведат в 44-тата минута, когато Ернандес проби в наказателното поле покрай аутлинията и след като преодоля двама противникови играчи, прехвърли с топката Монтипо за 1:0 в полза на Милан. Главният съдия обаче не хареса отпразнуването на левия бек и му показа жълт картон, заради който френският национал ще пропусне гостуването на Фиорентина в следващия кръг.

Втората част започна така, както завърши първата - с попадение на "росонерите". В 50-ата минута Окафор отне топката от Павел Давидович, напредна и нанесе удар, който беше отразен от Монтипо. Топката обаче отиде при Пулишич, който я прати в опразнената мрежа със своята добавка. Така крилото се разписа в четвърти пореден мач на своя тим във всички турнири. Освен това попадението беше под номер 5000 за Милан в Серия "А".

В 58-ата минута Нослин пропусна да се разпише с глава. Четири минути по-късно Менян улови топката при удар на резервата Карол Швидерски. В 62-рата минута Нослин направи пореден опит за гол и този път той успя да стигне до такъв със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 67-ата минута Ондрей Дуда нанесе далечен шут, който се оказа неточен. Малко след това Томас Суслов също се отчете с пропуск.

В 70-ата минута Рафаел Леао пропусна чудесна възможност да увеличи преднината на гостите. Девет минути по-късно при изпълнение на корнер избита топка се озова при Чуквуезе, който отбеляза третото попадение за своя тим с чудесно воле от голяма дистанция. В заключителните минути и двата отбора имаха възможности да отбележат нов гол, но ги пропиляха, така че резултатът остана непроменен.

С този успех Милан събра 62 точки и се затвърди на втората позиция в класирането след нулевото реми на третия Ювентус с Дженоа. Верона пък остана на 15-ото място с 26 пункта или само на два от зоната на изпадащите.

ВЕРОНА - МИЛАН 1:2

0:1 Ернандес (44')

0:2 Пулишич (50')

1:2 Нослин (64')

1:3 Чуквуезе (79')

Верона: Монтипо, Сентонз, Копола, Давидович, Кабал, Дуда, Сердар, Суслов, Фолоруншо, Лазович, Нослин

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Бенасер, Райндерс, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Леао, Окафор

Снимки: Imago