Balkan Grand Prix 6

Билбао отново се настани в топ 4

Отборът на Атлетик Билбао продължи гонитбата за първите четири места в Испания и записа важен успех с 2:0 срещу тима на Алавес в среща от 29-ия кръг на Ла Лига. Головете за “бските” отбеляза Горка Гурусета (32’, 37’).

Победителите успяха да се наместят временно в топ 4 преди утрешното супер дерби между петия Атлетико Мадрид и шампионите от Барселона. Отборът на Алавес пък се намира на 13-ото място с десетина точки аванс спрямо “опасната зона” и по всичко личи, че до края на сезона ще се бори за собствената си чест.

Домакините започнаха с наказателната си акция още в петата минута, когато Иняки Уилямс изскочи от дълбочина, навлезе в наказателното поле, където стреля и преодоля стража на гостите Антонио Сивера. Голът обаче не бе зачетен, тъй като футболистът се оказа, че се е намирал в засада при подаването.

Неприярностите за "баските" продължиха и след отмененото попадение, те си причиниха нови главоболия, като техен защитник събори противников играч в собственото си наказателно поле половин час след началото. Луис Риоха обаче не демонстрира необходимите качества, за да се справи със солидния Унай Симон и вратарят на домакините спаси.

Последното събитие възвърна самочувствието на "баските" и само тридесет секунди по-късно нещата вече се бяха пренесли пред другата врата, където Нико Уилямс направи светкавичен пробив в наказателното поле, подаде към Гурусета, който с едно докосване прави топката в мрежата.

Съвсем скоро след това на крилете на вдъхновението Уилямс бе намерен на границата на пеналтерията и там подаде към наближаващия с бясна скорост Гурусета, на когото отново му трябваше само едно докосване, за да се разпише. Първоначално съдията даде сигнал, че попадението не е редовно заради засада при изграждащата го атака, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че всичко е било точно и официлно домакините поведоха с два гола.

През втората част победата можеше да стане още по-изразителна, като Уилямс продължи настойчиво да преследва намерението си да запише името си сред голмайсторите тази вечер и бе много близо в 65-ата минута, но тогава Сивера изчисти буквално от голлинията. Пет минути по-късно пък отправи много красив фалцов удар, н отопката мина над вратата. Десет минути преди края на редовното време отново Сивера огорчи нападателя на домакните и отрази истински снаряд от близка дистанция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така отборът на Атлетик Билбао вече три поредни мача е непобеден, докато играчите на Алавес за същия период успяха да спечелят само веднъж.