Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Атлетик Билбао се доближи до Атлетико

Атлетик Билбао спечели с 2:0 гостуването си на Лас Палмас и се доближи на две точки от Атлетико Мадрид. Баските имаха предимство през целия мач. Горка Гурусета откри резултата след половин час игра, а автогол на Саул Коко в 65-ата минута удвои аванса на гостите.

Гостите имаха леко предимство през първото полувреме. Те създадоха повече положения, бяха по-агресивни и стигнаха до гол в 31-ата минута. Тогава великолепно центриране на Нико Уилямс намери Горка Гурусета на далечната греда и той с глава откри резултата.

След почивката Лас Палмас действаше по-активно и в началото на втората част създаде добра ситуация за изравняване. Кордона намери Кириан Родригес с остро подаване, но неговият удар мина покрай вратата. Билбао отстъпи инициативата, но Унай Симон не бе затрудняван сериозно. Гостите по-рядко нападаха през втората част, но в 65-ата минута нанесе втори удар. След ъглов удар Саул Коко в опита да си да спре Дани Вивиан отклони топката към собствената си врата.

Второто попадение до голяма степен пречупи домакините. Те направиха някакъв опит да отговорят, но защитата на Атлетик се справяше с атаките. В 78-ата минута Лас Палмас стигна до гол, но той не бе зачетен, тъй като топката се удари в ръката на Сандро Рамирес. В добавеното време домакините стигнаха до прекрасна възможност за гол. Сержи Кардона излезе сам срещу вратаря, но ударът му от близко разстояние бе отразен от Симон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!