Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Щутгарт смаза Хофе като гост в мач на една врата

Щутгарт продължи с много силното си представяне, като разби с 3:0 като гост Хофенхайм мач от 26-тия кръг на Бундеслигата. За швабите, които играха страхотно и създадоха куп положения, се разписаха Енцо Мило (16’), Серу Гираси (45+1’) и Джейми Левелинг (68’).

Така Щутгарт записа трета поредна победа, като това бе седми успех в последните им осем срещи и тимът остава на 3-о място, на 4 точки зад втория Байерн. Хофенхайм пък инкасира втора последователна загуба, като тимът е на временната 8-а позиция, но може да бъде изместен от нея, ако Фрайбург не загуби утре от лидера Байер (Леверкузен).

Щутгарт направи много силно първо полувреме и положенията пред Оливер Бауман се заредиха едно след друго. Още в 7-ата минута Дениз Ундав бе изведен на чиста позиция, но стреля в аут. Десетина минути по-късно швабите поведоха в резултата. След чудесна комбинация между Серу Гираси, Дениз Ундав и Енцо Мило, последният остана очи в очи с Бауман и откри с левия крак - 0:1 за Щутгарт.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

По-добрата игра на гостите продължи, като в 24-ата минута Мило можеше да вкара второто си попадение, но стражът на Хофе се намеси. Малко след това голмайсторът в мача и Гираси пропуснаха да се разпишат, като стреляха встрани от вратата. Логичното обаче се случи в допълнителното време на първата част, когато Ундав изведе Гираси, който с удар с левия крак направи отново безпомощен Бауман - 0:2, като това 22-ри гол в Бундеслигата за гвинееца.

Положението през втората част не се промени особено, като Щутгарт продължаваше да създава положение след положение. Гираси подаде към Крис Фюрих, който отправи шут, но вратарят на Хофе изби. Оливер Бауман трябваше да се намесва и при нов удар на Ундав в 66-ата минута, както и само две минути по-късно когато изстрел на Гираси бе избит в корнер. След изпълнението на ъгловия удар обаче Хироки Ито отклони с глава към влезлия преди малко Джейми Левелинг, който с отмерен удар с левия крак направи резултата 0:3. Хофе можеше да върне почетен гол в 74-тата минута, когато Андрей Крамарич се измъкна от бранителите на Щутгарт, но шутът му нацели напречната греда на Александер Нюбел. До края темпото поспадна и мачът се доиграваше.

Снимки: Imago