Малдини зарадва Монца срещу Каляри

Тимът на Монца постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Каляри от 29-ия кръг на Серия "А". За брианцолите това е четвърта победа в последните им пет мача, като с нея те прекратиха поредицата на своя опонент от четири срещи без загуба.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Единственото попадение дойде в 41-вата минута, когато Даниел Малдини изпълни пряк свободен удар, при който топката два пъти срещна напречната греда, но все пак тупна зад голлинията. През второто полувреме именно домакините имаха по-чисти и по-многобройни полжения за нов гол, като не ги оползотвориха, но все пак успяха да задържат крехката си преднина.

По този начин Монца запази 9-ото си място в класирането, но вече е с актив от 42 точки, докато Каляри заема 15-ата позиция с 26 пункта.

Снимки: Imago