Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Монца се върна на победния път след голово шоу срещу Дженоа

Отборът на Монца надви тима на Дженоа с 3:1 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете за генуезците отбелязаха Мето Песина (8’), Дани Мота (18’) и Даниел Малдини (80’), докато за домакините се разписаха Алберт Гудмундсон (53’) и Витор Оливейра (80’).

С успеха възпитаниците на Рафаело Паладино се завърнаха в горната половина на таблицата, докато техните съперници останаха на дванадесетата позиция в класирането. И двата отбора имат двуцифрена преднина спрямо отборите в зоната на изпадащите и не би трябвало да се страхуват за бъдещето си в италианския елит. Дори играчите на Монца се намират към момента на само седем пункта от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Гостите започнаха ефектно двубоя и наказаха генуесците след по-малко от десет минути игра. Колпани бе намерен с дълго подаване на границата на малката пеналтерия, а той даде с глава успореден пас на връхлитащия и неопазен Песина, за когото бе детска игра да добута със своята глава опразнената врата.

Десетина минути по-късно преднината набъбна след нова асистенция на Колпани. Футболистът на Монца прати подаване в наказателно, където отново бе оставен непокрит играч в бял спортен екип. Това бе Дани Мота, който с акробатично изпълнение матира за втори път безпомощния Хосеп Мартинес.

Домакините успяха да отговорят чак след почивката и то защото късметът беше на тяхна страна. След центране играч на Монца нацели топката по случайност с ръка в собственото си наказателно поле. Ситуацията бе доста сложна и се наложи преразглеждане чрез системата VAR, която потвърди, че правилата са били нарушени и в крайна сметка съдията показа бялата точка. Зад нея застана Алберт Гудмундсон, чийто удар бе спасен първоначално от стража на Монца - Микеле Де Грегорио, но вместо да изчисти в корнер топката полетя напред и бе много лесно за Гудмундсон да дотича и да добави, за да намали изоставането на своето.

Това стечение на обстоятелствата вдъхна самочувствие в играчите на Дженоа и те потърсиха изравняването в следващите минути. Това се случи в средата на полувремето, когато Витиня получи подаване на границата на наказателното поле и с изключително красив шут даде надежди на съотборниците си, че дори биха могли да потърсят пълния обрат.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Гостите от своя страна показаха, че няма да се пречупят и да позволят срив, който да ги матира и десетина минути след като получиха изравнителния гол на свой ред вкараха. Карбони навлезе бързо в наказателното поле стреля мощно, като ударът му бе отразен, а при добавката нямаше никаква милост от страна на Малдини и той оформи крайния резултат.

Снимки: Imago