Каляри направи важна крачка към спасението

Каляри направи голяма крачка към оставането си в Серия А, след като победи последния в класирането Салернитана с 4:2. Отборът на Клаудио Раниери започна деня в зоната на изпадащите, но след успеха вече е 13-ти в класирането, въпреки че повечето отбори около тях все още не са изиграли мачовете си от кръга. Тимът от Сардиния записа втора поредна победа и вече четири поредни срещи няма загуба. Салернитана пък записа осма загуба в последните си 10 шампионатни срещи.

Каляри водеше с три гола в началото на втоото полувреме. Джанлука Лападула откри след великолепен индивидуален пробив, след като бе изведен зад защитата от Габриеле Запа. Първоначално бе вдигната засада, но попадението бе потвърдено от ВАР. Домакините доминираха и след няколко пропуснати възможности стигнаха до втори гол в 40-ата минута, дело на Джанлука Гаетано, след като малко по-рано негово попадение бе отменено поради засада.

Елдор Шомуродов влезе на почивката на мястото на Гаетано и в 51-ата минута направи резултата 3:0. Интригата в мача изглеждаше приключила, но Каляри се отпусна и гостите стигнаха до два гола. Григорис Кастанос се разписа в 56-ата минута, а секунди по-късно Джулио Маджоре вкара за 3:2. Последва нервен период за домакините, но Шомуродов ги успокои с втория си гол в мача м 76-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago