Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Обрат запази Лион далеч от “опасната зона”

Отборът на Лион записа важна победа с 3:2 в гостуването си на тима на Тулуза от 26-ия кръг на френската Лига 1. Попаденията за олимпийците вкараха Александре Лаказет (33'), Раян Шерки (77') и Джейк О'Брайън (81'), а домакините отговориха чрез Тайс Далинга (54') и Вансан Сиеро (59'), който се разписа от дузпа.

Победата затвърди лионци в горната половина на класирането и им даде преднина от девет пункта пред зоната на изпадащите, докато Тулуза ще трябва да се постарае повече в предстоящите месеци, за да запази елитния си статут.

Гостите заслужено поведоха в резултата след половин час игра, когато Тулисо бе намерен в наказателното поле и нацели гредата, след което топката попадна в краката на Лаказет, който бе безкомпромисен при добавката.

Втората част предложи по-динамичен футбол и само осем минути след подновяването на играта футболистите на Тулуза възстановиха равенството. Далинга получи успоредно подаване на линията на малкото наказателно поле и не представляваше проблеми за него да прати топката в опразнената врата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Съвсем скоро бе и осъществен пълен обрат, като в 59-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Тя бе точно реализирана от Вансан Сиаро.

До края имаше време и за още един обрат, който започна четвърт час преди края на редовното време, когато Раян Шерки шокира всички с изненадващ и брилянтен удар, който отново възстанови равенството.

Победният гол падна пет минути по-късно, когато Шерки се превърна в автор на асистенция. Той изпълни брилянтно ъглов удар, като топката кацна право върху главата на високия Джейк О'Брайън, която изведе напред своите.