Ланс се върна на победния път с класика срещу Лион

Отборът на Ланс взе гостуването си на Лион от 24-тия кръг на френската Лига 1 с класическото 3:0. Успехът запази шансовете на вицешампионите за ново участие в Шампионската лига, като се намират на две точки от четвъртия Лил. Лионци пък все още не могат да спокойни за бъдещето си в елита на Франция, тъй като имат само пет точки аванс пред 16-ото място, като финиширалият отбор на него ще участва в спасителен плейоф.

Иначе головете за победата отбелязаха Флориан Сотока в 43-ата минута, Ели Уаи от дузпа в 53-ата и Кевин Дансо в 87-ата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините освен че претърпяха неприятна загуба, те трябваше и да завършат мача с човек по-малко, след като в 84-ата минута Ейнсли Мейтланд-Найлс получи директен червен картон.

С успеха вицешампионите прекратиха негативната си поредица от два последователни мача без победа, докато Лионци отстъпиха за първи път след четири спечелени двубоя в Лига 1.