Лион се изкачи до десетото място в Лига 1

Олимпик Лион спечели с 2:0 гостуването си на Лориен в среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Франция. Първото полувреме премина без чисти положения, а резултатът беше открит в седмата минута на втората част. Клинтън Мата центрира прецизно, а Николас Таляфико се разписа след удар с глава. Мама Балде удвои преднината на гостите с 64-тата минута.

Лион постигна едва девети успех за сезона и се изкачи на 10-то място в таблицата с 31 точки, докато Лориен е на 15-а позиция с 25 точки.

По-късно днес Ланс е домакин на Брест, а лидерът Пари Сен Жермен ще играе в неделя с Реймс.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!