Олимпиакос е напред след немислим обрат срещу Макаби

Отборът на Олимпиакос победи с 6:1 тима на Макаби (Тел Авив) в среща от 1/8-финалите на Лигата на конференциите.

Гърците сториха немислимото и се класираха за следващата фаза на турнира, след като бяха загубили първия мач у дома с 1:4 и продължиха напред с общ резултат 7:5.

Макаби (Тел Авив) почти отказа Олимпиакос

Това бе втори фамозен обрат за отбор от южната ни съседка в третия по значимост турнир в Европа, след като тимът на най-добрия български футболист за 2022 г. Кирил Десподов - ПАОК, разби с 5:1 състава на Динамо (Загреб), като хърватите бяха спечелили първия сблъсък с 2:0.

Кирил Десподов и ПАОК тотално надиграха и разбиха Динамо (Загреб)

Иначе играчите на Олимпиакос стартираха много силно и до почивката наваксаха изоставането си. Още в 10-ата минута Даниел Поденсе откри резултата, а в остатъка от откриващата част преднината набъбна, като в 36-ата минута Константинос Фортунис покачи, а в третата минута на добавеното време преднината стана класическа.

Израелците върнаха един гол в началото на втората част, като Еран Захави вкара от дузпа в 57-ата минута и вдъхна надеждата на своите, че няма да пропилеят аванса си.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Вдъхновените гърци обаче по никакъв начин не смятаха да правят реверанси към съперника и съвсем скоро в 65-ата минута Аюб Кааби изравни общия резултат.

Така нещата опраяха до две продължения по 15 минути, където гостите продължиха да газят съперника и 93-ата минута Стеван Йоветич осъществи пълния обрат в общия резултат. Съвсем скоро падна и шести гол, като той бе реализиран от Юсеф Ел Араби в 103-ата минута.

През второто продължение нови попадения не паднаха и гърците показаха, че са способни на чудеса. Сега всички се питат, до къде точно може да стигне това приказно представяне?