Макаби (Тел Авив) почти отказа Олимпиакос

Макаби (Тел Авив) постигна голяма турнирна победа в гостуването си на Олимпиакос от 1/8-финала в Лигата на конференциите. Израелтяните спечелиха с 4:1 в Гърция и до голяма степен си гарантираха продължаване напред.

Макаби поведе още в 5-ата минута. Милсон пусна извеждащ пас в наказателното поле, който с доза късмет стигна до Еран Захави, а той хладнокръвно реализира за 0:1.

В 9-ата минута резултатът бе удвоен. Милсон отправи силен удар, който бе спасен от вратаря, но топката се озова в Идо Шахар, който я добави във вратата за 0:2.

Скандал в Гърция! Израелски фенове пребиха палестинец в центъра на Атина

В 13-тата минута Олимпиакос върна интригата. Костас Фортунис центрира в наказателното поле и Аюб Ел Кааби с глава реализира за 1:2.

В 30-ата минута обаче гостите вкараха трети гол. Милсон бе изведен в пеналта и от аутлинията върна към Захави, който отблизо реализира в опразнената врата за 1:3.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 74-тата минута Макаби стигна и до четвърто попадение, с което окончателно сломи съпротивата на своя съперник. Негов автор бе Дор Перец с глава.

Така Макаби се поздрави с победата и е огромен фаворит за продължаване напред преди реванша. Олимпиакос пък трябва да направи малко чудо във вротия мач, ако иска да продължи участието си в турнира.