Пиоли: Настъпи решаващият момент от сезона, трябва да изпълним целта си

Старши треньорът на Милан Стефано Пиоли е уверен, че неговият отбор има нужната класа да елиминира Славия Прага и да стигне до четвъртфиналите на Лига Европа. Италианският гранд има преднина от два гола след успех с 4:2 в първия мач от осминафиналите и е фаворит за реванша в Прага.

"Настъпи решаващия момент от сезона. Утре имаме цел, която трябва да постигнем. Много се говори, че нашите опоненти очакват мача на живота си, но ние можем и искаме да направим същото. Нашият съперник ще покаже всичките си качества. Те са загубили само веднъж у дома през целия сезон, но ние искаме да продължим напред и сме убедени, че имаме качеството да изпълним целта. Няма нужда от излишно напрежение, нито можем да си позволим да бъдем твърде спокойни. Трябва да играем нашата собствена игра с висока преса, което е важно особено в Европа, където се изправяш срещу някои наистина добри отбори, добри в атака и защита", коментира Пиоли пред репортери.

"Трябва да сме наясно с факта, че при 11 срещу 11 опонентите ни създадоха проблеми в първия мач. Честно казано мисля, че ще променят схимата от първия мач, въпреки че се справиха добре през първите 30 минути преди червения картон, но сега трябва да компенсират пасив от два гола", каза още Пиоли.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Треньорът на Славия Прага Индрих Търпишовски каза на пресконференцията преди мача, че отборът му трябва да рискува, ако иска да разчита на успех.

"Ще играем на пълен стадион, цялата страна ще ни гледа. Ще направим всичко възможно. Искаме да продължим да играем както в първия мач. Искаме да бъдем смели. Ще видим дали можем да се противопоставим на Милан.“

Снимки: Gettyimages