Милан игра повече от час с човек повече и взе солидна преднина срещу Славия (Прага)

Милан постигна солидна победа с 4:2 над Славия (Прага) в първи двубой между двата тима от 1/8-финалите в Лига Европа. Успехът изобщо не дойде лесно, макар че “росонерите” бяха с човек повече на терена повече от час, след като още в 26-ата минута Малик Диуф бе отстранен за грубо нарушение. Четирима различни футболисти се разписаха за състава на Стефано Пиоли - Оливие Жиру (34’), Тижани Райндерс (44’), Рубен Лофтъс-Чийк (45’) и Кристиан Пулишич (85’). Точни за гостите пък бяха Давид Доудера (36’) и Иван Шранц (65’). Гостите обаче показаха доста солидно представяне на “Сан Сиро” и предстои интересен реванш между двата тима.

Срещата започна на високи обороти, а още във втората минута Матей Юрашек бе напът да се измъкне зад отбраната на домакините, но бе повален от Александро Флоренци. В следващите минути “росонерите” пък изпълниха два преки свободни удара от изгодни позиции пред наказателното поле, но без да създадат реална опасност за вратаря Индрих Станек. В 15-ата минута отново играчите на Славия (Прага) стигнаха до интересна ситуация, но ударът на Давид Доудера не уцели вратата.

До към 25-ата минута възпитаниците на Индтрих Търпишовски стояха много добре подредени на терена и успяваха да ограничават домакините, принуждавайки ги да разиграват основно през своите бранители. Именно при поредна размяна на пасове топката бе насочена към Кристиан Пулишич, който бе свален на земята от много лошо преценен шпагат на Малик Диуф. Бранителят бе изгонен с директен червен картон за тази си намеса и остави своите съотборници с човек по-малко на терена още преди изминаването на половин час игра.

Футболистите на Милан стигнаха до откриване на резултата само няколко минути по-късно, когато Рафаел Леао получи отляво, залъга един противник и центрира доста елегантно, а Оливие Жиру с глава прати топката в мрежата.

Гостите от Славия (Прага) реагираха мигновено на това предизвикателство и стигнаха до опасно положение веднага след подновяването на играта, но опит за изстрел бе блокиран от Симон Кяер. Защитник на “росонерите” изчисти лошо центрирането на корнера, но кълбото отиде на крака на Давид Доудера, който с изключително красиво воле изравни резултата за 1:1.

Милан отново вдигна оборотите след полученото попадение и в следващите минути “росонерите” пропуснаха няколко много добри положения, но страхотни намеси на Индрих Станек предотвратиха попадението. Все пак вратарят бе изненадан минутка преди края на първата част, когато Тижани Райндерс получи след корнер и изстреля истински снаряд в близкия ъгъл за 2:1.

Футболистите на Стефано Пиоли започнаха да играят със страхотно настроение в тези последни минути на първата част. Първо Леао прати отлично успоредно подаване и само решителната намеса на бранител на Спарта предотврати гола. Това обаче не спря домакините, които все пак стигнаха до трето попадение от последвалия корнер, когато Рубен Лофтъс-Чийк с глава се извиси и покачи на 3:1.

Второто полувреме започна с ниско темпо и без особено опасни ситуации пред двете врати в първите двайсетина минути. Донякъде изненадващо гостите успяха да намалят изоставането си в 65-ата минута, когато центриране в пеналта бе пропуснато от Тео Ернандес зад гърба му и попадна в Иван Шранц, който реализира за 3:2. Стефано Пиоли направи няколко промени в своя тим в опит да освежи отбора, тъй като играчите на “росонерите” играеха доста вяло. Десетина минути преди края гостите бяха по-близо до изравнителен гол след лоша намеса на Симон Кяер при центриране.

Милан стигна до четвърто попадение в 85-ата минута благодарение на великолепен индивидуален пробив на Рафаел Леао, който влезе в наказателното поле, подмина бранител и елегантно чукна топката, но Кристиан Пулишич чукна кълбото точно преди то да влезе в мрежата и поради тази причина то бе записано на негово име, а не на това на португалеца. В крайна сметка това се оказа и крайният резултат в двубоя, като Стефано Пиоли и неговите футболисти ще отидат със солидна преднина в Прага следващата седмица.

Снимки: Gettyimages