Милан съхрани сили за реванша в Лига Европа с пестелив успех

Отборът на Милан записа десетата си домакинска победа в Серия "А" през този сезон, след като надви гостуващия Емполи с 1:0 в двубоя от 28-ия кръг на италианския елит. Кристиан Пулишич (40’) отбеляза единственото попадение за “росонерите”, които не блестяха с играта си преди реванша със Славия (Прага) в Лига Европа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Стефано Пиоли е предприел цели шест промени в състава си след победата с 4:2 над Славия (Прага). Половината от тях са в отбрана, където се появяват капитанът Давиде Калабрия за своя мач номер 250 за Милан, Малик Тиау и Фикайо Томори за сметка на наказания Алесандро Флоренци, Матео Габия и Симон Кяер. В халфовата линия единствената новина е наличието на Исмаел Бенасер вместо Ясин Адли. По левия фланг на атаката този път действа Ноа Окафор заради наказанието на Рафаел Леао, а Оливие Жиру е получил почивка, поради което централен нападател е Лука Йович. Гостите пък са подредени в 3-4-2-1, като на върха на атаката е бившият футболист на “росонерите” Мбайе Нианг, а зад него играят Николо Камбиаги и Шимон Журковски.

Домакините можеха да поведат още в петата минута, но тогава Елия Каприле отрази удара на Кристиан Пулишич. В 13-ата минута Томори направи пропуск с глава при корнер. Първият удар на тосканци пък дойде в 15-ата минута, когато Емануел Джеси стреля с глава, но не успя да преодолее Майк Менян. Малко след това Томори отново стреля с глава при корнер, като и този път го направи неточно. В 24-тата минута Нианг падна в наказателното поле, но ВАР потвърди, че няма нужда от дузпа. Пет минути по-късно именно нападателят не съумя да се разпише отблизо. В 32-рата минута далечен шут по земя на Окафор принуди Каприле да се намеси. В 40-ата минута Пулишич откри резултата с рикоширал удар от голяма дистанция след асистенция на Окафор. Първоначално попадението не беше зачетено поради съмнения за засада на швейцарския национал, но проверка с ВАР показа, че такава няма и затова голът беше признат за редовен.

Втората част започна с разочароващи удари на Калабрия и Рубен Лофтъс-Чийк за “росонерите” и на Шимон Журковски за “адзурите”. В 63-тата минута Пиер Калюлю замени Томори и така се завърна в игра след над 4-месечно отсъствие поради контузия. В 74-тата минута Каприле отрази опасен изстрел от голямо разстояние на Лофтъс-Чийк. Три минути по-късно Калабрия стреля доста неточно с глава от чудесна позиция. Малко след това резервата Юнус Муса също отправи несполучлив шут. В 83-тата минута появилият се от пейката Матия Дестро нацели греда, но така или иначе беше в очевидна засада. Четири минути по-късно именно той стреля с глава при корнер, но Менян улови топката. В последните секунди на срещата влезлият като смяна Самуел Чуквуезе отправи далечен шут, но Каприле изби топката и не му позволи да отбележи втори гол за “росонерите”.

С този успех Милан събра 59 точки и излезе на второто място в класирането преди сблъсъка между третия Ювентус и шестия Аталанта. Емполи пък се свлече на 16-ата позиция с 25 пункта.

МИЛАН - ЕМПОЛИ 1:0

1:0 Пулишич (40')

Милан: Менян, Калабрия, Тиау, Томори, Ернандес, Бенасер, Райндерс, Пулишич, Лофтъс-Чийк, Окафор, Йович

Емполи: Каприле, Исмайли, Валукиевич, Луперто, Пецела, Джеси, Марин, Малех, Камбиаги, Журковски, Нианг

Снимки: Imago