Антов с цял мач при победа на Кремонезе срещу пряк конкурент за Серия "А"

Българинът Валентин Антов и клубният му Кремонезе продължават полета си към италианския елит, след като в среща от 29-ия кръг на СерияБ” победиха тима на Комо с 2:1.

Успехът запази “кремавите” на второто място в класирането на втория ешелон на “ботуша”, като именно днешният им съперник е техният пряк конкурент за тази позиция, която дава правото на директно класиране в Серия “А” без допълнително участие в плейофи. Към момента играчите на Кремонезе имат преднина от 4 точки и изостават на 6 пункта от върха, където се намира съставът на Парма.

Антов бе на терена от самото начало и остана до последния съдийски сигнал. Той вече има на сметката си 22 мача, 1 гол и 1 асистенция за отбора на Кремонезе, с чиято фланелка се изявява от началото на сезона.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Иначе “кремавите” получиха стабилно психологическо предимство, след като поведоха в резултата в изтичащите секунди на редовното време на първата част, когато Масимо Кода изведе своите след точно изпълнена дузпа.

През втората част напусна отпускане в редиците на домакините и играчите на Комо стигнаха до изравняването, като попадението реализира Лука Да Куня.

Възпитаниците на Джовани Стропа показаха достатъчно воля в оставащите минути и успяха да излязат отново напред в резултата. Това се случи в 88-ата минута, когато Лука Дзанимакия се разписа и оформи крайното 2:1.

Така Антов и компания записаха трети пореден успех във второто ниво на италианския шампионат и спряха добрата серия от три последователни срещи без загуба на съперника си.