Кристъл Палас плати висока цена за пропуските си и Лутън си тръгна с ценна точка от "Селхърст Парк"

Лутън Таун спечели безценна точка от гостуването си на Кристъл Палас, след като двата отбора завършиха при резултат 1:1 на „Селхърст Парк“ двубоя си от 28-ия кръг на Премиър лийг. Жан-Филип Матета откри резултата в 11-ата минута, а след това домакините пропуснаха куп положения, с които да „затворят“ мача. Така се стигна до 96-ата минута, когато Коули Уудроу изравни и доближи „шапкарите“ на три точки от спасителната зона.

Оливер Гласнер бе заложил на същия състав, който през миналия уикенд загуби от Тотнъм. При Лутън имаше две корекции от срещата с Астън Вила. Габриел Ошо и Чиедози Огбене влязоха на местата на Бел и Таунзенд.

„Орлите“ взеха аванс още в 11-ата минута, когато Муньос настигна топката след лош пас назад на Даути, след което влезе в наказателното поле, преодоля Камински и върна към Жаин-Филиеп Матета, който засече технично с пета. Домакините продължиха да играя по-добре до почивката. Най-чистата ситуация за втори гол отново бе пред Матета в края на полувремето. Тогава французинът преодоля Камински, но ъгълът стана малък и той изпрати топката от външната страна на мрежата.

В 74-тата минута Матета пропусна още една чиста ситуация, след като засече с глава центриране на Мичъл, но Камински някак успя да спаси с крак. Тези пропуски можеше да бъдат наказани в 84-ата минута, когато удар от воле на Огбене срещна гредата.

В четвъртата минута на добавеното време „шапкарите“ за втори път удариха греда след удар на Едуар. В 96-ата минута обаче голът бе факт, след като Уудроу засече с глава на центриране на Таунзенд.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago