Аугсбург обърна Фрайбург

Отборът на Аугсбург надви тима на Фрайбург с 2:1 в последен мач от 23-тия кръг на германската Бундеслига. Поражението отдалечи тима от провинция Баден-Вюртемберг от местата, даващи право на участие от европейските клубни турнири, докато съперникът доближи горната половина на класирането.

Гостите от Фрайбург трябва да съжаляват, че не взеха пълния комплект точки, тъй като имаха спортното щастие до получат правото да изпълнят дузпа през първото полувреме и поведоха след точния удар на Винченцо Грифо в 19-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

След почивката нещата се обърнаха на 180 градуса и в заключителните 20 минути на втората част домакините осъществиха пълен обрат. Първо Феликс Удокай изравни в 72-рата минута, а след него Арне Енгелс оформи крайния резултат в 81-ата минута.

Това бе пети последователен мач без успех за отбора на Фрайбург, докато тимът на Аугсбург прекрати серията си от четири поредни шампионатни срещи без победа.