Австро-унгарско дуо донесе фамозен обрат за Фрайбург срещу Ланс

Фрайбург победи с 3:2 след продължения Ланс в изключителен реванш от плейофите на Лига Европа и след 0:0 в първия мач продължава напред в турнира. Успехът на германците дойде след страхотен обрат след 0:2. Французите водеха с 2:0 след попадения на Давид Коща (28') и Ели Уаи (45+2'), но два гола на унгареца Роланд Шалай (67', 90+2'), вторият от които в последните секунди на редовното време, вкараха мача в продължения. В тях австрийският национал Михаел Грегорич (99') донесе пълния обрат в срещата.

Срещата започна равностойно, като и двата отбора не поемаха излишни рискове. Първи обаче успяха да нанесат своя удар гостите. В 28-ата вратарят на Фрайбург Ноа Атуболу допусна груба грешка и изпусна топката, след като Пжемислав Франковски центрира от пряк свободен удар. От това се възползва Давид Коща, който реагира най-бързо и реализира за 0:1. Фрайбург опита да осъществи натиск, но вместо това в самия край на полувремето тимът получи втори гол. Бранител на домакините отигра лошо топката, а Ели Уаи напредна и елегантно чукна топката над Атуболу - 0:2.

През втората част Фрайбург се хвърли в атака и успя да върне едно попадение в 68-ата минута. Рицу Доан центрира от пряк свободен удар, последва разбъркване, а топката попадна в Роланд Шалай, който със силен удар намали резултата на 1:2. Натискът на германците продължи, като само пет минути по-късно Брис Самба трябваше да избива в корнер опасен удар на Лукас Кюблер. Последваха две много добри възможности за Ланс, но първо шут на Ангело Фулгини мина на сантиметри от вратата на домакините, а в последната минута от редовното минута на редовното време Рубен Агилар стреля, но Атуболу успя да избие в корнер.

Така се стигна до добавеното време на мача, в което Роланд Шалай успя да реагира при разбъркване и с удар от въздуха вкара втория си гол в срещата - 2:2, което прати и мача в продължения. В тях отново унгарецът и влезлият като резерва Михаел Грегорич бяха замесени в решителния момент. В 99-ата минута влезлият като резерва австрийски национал отклони с глава топка към наказателното поле, Шалай притича към вратата на гостите и се сбори със защитник на Ланс, а Грегорич успя да догони коженото кълбо, излъга Самба и прати топката в мрежата за 3:2, хвърляйки в луд екстаз феновете на стадиона.