Айнтрахт поведе на три пъти във Фрайбург, но не успя да спечели в голово шоу

Фрайбург и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 3:3 в изключително атрактивен мач от 22-рия кръг от Бундеслигата. Гостите повеждаха на три пъти в резултата с попадения на  Омар Мармуш (27’) и Ансгар Кнауф (35’, 72’), но всеки път тимът на Кристиан Щрайх изравняваше с голове на Рицу Доан (30’), Винченцо Грифо (45+6’-дузпа) и Михаел Грегорич (90’).

През първите 25 минути играта бе равностойна и нямаше нищо интересно пред двете врати, но в следващите моменти головете започнаха да падат един след дръг. В 27-ата минута обаче Айнтрахт успя да открие резултата. Филип Макс центрира и намери Омар Мармуш, който овладя добре, преодоля бранител на домакините и с премерен удар вкара за 0:1. Само три минути по-късно обаче Фрайбург успя да изравни. Роланд Шалай стреля опасно от дистанция, Кевин Трап успя да избие, но притичалият Рицу Доан бе най-бърз и с добавка възстанови равенството.

В 35-ата минута Айнтрахт отново поведе, когато след добра контраатака голмайсторът Мармуш напредна и изведе отлично Ансгар Кнауф, който останал очи в очи с Ноа Атуболу вкара втория гол за “франките” - 1:2. Фрайбург обаче не се предаде и отново успя да изравни дълбоко в добавеното време на първата част (б.ред. - дошло заради поредното прекъсване заради протести на фенове, които хвърляха тенис топки). След грешка в защитата на Айнтрахт  ветеранът Макото Хасебе фаулира Лукас Хьолер в наказателното си поле и реферът Тобиас Щийлер посочи бялата точка. Зад топката застана Винченцо Грифо, който реализира дузпата и направи 2:2.

Втората част започна с ново сериозно прекъсване от домакинските фенове, които отново хвърляха всевъзможни предмети по терена. В крайна сметка отборите бяха прибрани в съблекалнята. След близо 10-минутно прекъсване играта бе подновена, като Ансгар Кнауф стреля, но Атуболу улови. В 72-рата минута Айнтрахт поведе за трети път. Отлично игралият Кнауф получи добър пас от другата звезда днес Омар Мармуш, и оставен непокрит с топовен изстрел с десния крак направи 2:3 за тима си, като реализира втория си гол в мача. Фрайбург обаче не се предаде и за трети път успя да изравни резултата. Това стана минута преди края на редовното време, като резервата Ноа Вайсхаупт насочи с глава топката към друг играч, влязъл  от пейката - Михаел Грегорич, който също с глава намери мрежата и направи 3:3.

До края на срещата в даденото дълго продължение и двата отбора можеха да вземат трите точки, но пропуски за домакините направиха Флоран Муслия и Грегорич, а Юго Екитике пропусна за Айнтрахт.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така Фрайбург спря негативната серия от три поредни загуби, но остана само с една победа в последните седем мача и е на 8-о място. Айнтрахт пък също не се радва на добри игри, като е вече три поредни мача без победа и има само един успех в последните седем гостувания. “Франките” са с две места и 4 точки пред днешния си съперник.

Снимки: Imago