Загуба за Чунчуков и победа за Илия Димитров в румънската Лига 2

Стяуа (Букурещ) намали сериозно шансовете си да се класира за плейофите в румънската Лига 2. Отборът на Цветелин Чунчуков загуби с 1:3 гостуването си на Решица и заема 9-о място в таблицата с 22 точки.

Чунчуков не попадна сред титулярите на Даниел Оприца. Неговият тим получи гол в 20-ата минута, дело на Серджуи Римовеч, но четвърт час по-късно Богдан Чиприлиу изравни. В началото на втората част две попадения на Мариан Драгичеану донесоха победата на Решица, който вече е пред Стяуа в подреждането.

Първият кръг след зимната пауза беше по-успешен за друг българин - Илия Димитров. Родният нападател игра 58 минути при победата на Униреа (Слобозия) с 2:0 над Думбръвица. Точни за гостите бяха Йонуц Коада и Лауренциу Власчеану. В класирането Униреа е на второ място с 34 точки, колкото има и лидерът Корвинул.

Снимка: prosport.ro

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!