Balkan Grand Prix 6

Обрат срещу пряк конкурент прати тима на Пламен Илиев в топ 6

Университатя (Клуж) започна годината с победа. Отборът на Пламен Илиев надви с 2:1 у дома Херманщат и се изкачи на шесто място в класирането. Титуляр на вратата на "студентите" беше Пламен Илиев. Бившият страж на Левски нямаше вина за попадението на гостите.

Университатя пропиля няколко положения до почивката. В 62-ата минута Даниел Параскив достигна до едно диагонално центриране и върна топката към непокрития Алесандро Мургия и италианецът отблизо откри резултата в полза на Херманщат. Отговорът на домакините дойде само три минути по-късно, когато Александру Чипчиу овладя топката в наказателното поле и с безмилостен удар я заби под гредата - 1:1.

Обратът стана факт в 77-ата минута. Даниел Попа беше изведен зад защитата и технично преодоля вратаря на гостите Влад Муциу. Първоначално голът беше отменен заради засада, но след консултация с ВАР реферът зачете попадението и Университатя стигна до победата.

Тимът на Пламен Илиев събра 32 точки и изпревари шампиона Фарул (Констанца), който има 31. Херманщат е седми в подреждането с 29 точки.

Новият отбор на Георги Миланов Динамо (Букурещ) претърпя поредна загуба. "Червените кучета" паднаха с 0:1 при гостуването си на Петролул и са предпоследни в класирането с 16 точки, а след тях е само Ботошани с 12.

Отборът на Желко Копич игра слабо, но можеше да си тръгне поне с равенство от Полещ. Вместо това, в 80-ата минута бразилецът Жаир получи пас с пета от Сенико Дуа и с левия крак насочи топката до гредата.

Снимка: prosport.ro