Бешикташ продължава за Купата на Турция

Бешикташ направи обрат при гостуването си на Анталияспор и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Турция. Два гола на Джаксън Мулека донесоха успеха с 2:1 на "черните орли".

Домакините от Анталия излязоха напред в 30-ата минута с попадение на Зимер Битичи. Косовският нападател наказа груба грешка в защитата на Бешикташ и простреля Мерт Гюнок. Появилият се на почивката Мулека изравни в 71-ата минута след центриране на Милот Рашица и точен удар с глава. В 88-ата минута конгоанецът получи отличен пас от Дженк Тосун, финтира вратаря на Анталияспор и насочи топката в мрежата.

Напред в турнира продължава и Трабзонспор. Тимът на Абдула Авджъ се наложи с 2:1 след продължения над Генчлербирлиги. 19-годишният Мелих Бостан даде преднина на домакините от Анкара в 14-ата минута, но Трабзонспор се спаси в добавеното време с изравнително попадение на Ерен Елмали, а в 105-ата минута египтянинът Трезеге прати отбора от черноморския град в следващия кръг.