Батшуай класира Фенербахче на четвъртфинал за Купата на Турция

Фенербахче е поредният отбор, който се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Турция. "Фенерите" победиха с 2:0 като гост Газиантеп, а двата гола отбеляза Миши Батшуай.

Белгиецът изведе гранда от Истанбул напред в 17-ата минута с точно изпълнена дузпа. В средата на полувремето и домакините получиха наказателен удар, но Александру Максим пропусна. Малко по-късно Батшуай се разписа отблизо и оформи победата на Фенербахче.

Напред продължава и Истанбул Башакшехир, който надви Коняспор след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1.

Коняспор пък елиминира Сивасспор след продължения. Успехът с 1:0 за гостите от Коня донесе Ахмет Огуз в 109-ата минута.