Част от звездите на Челси вече са започнали да съжаляват за подписаните от тях дългосрочни договори, информира “Атлетик”. Продължаващото колебливо представяне на лондончани съчетано с почти сигурното пропускане на участие в Шампионската лига за втора поредна година, а евентуално и изобщо такова в евротурнирите продължават да разочароват част от играчите, за които бяха платени много сериозни суми в последните две години.
Дидие Дрогба обясни какъв е проблемът на Челси
Някои от скъпоструващите младоци също така са притеснени не само от непоследователното представяне, но и от честите промени в състава, невъзможността да направят поредица от мачове, в които да стабилизират собствените си изяви. Това кара някои от тях да се чувстват притиснати и "хванати в капан" на "Стамфорд Бридж", тъй като дългосрочното обвързване не им дава лесен път за изход при продължаващо негативно стечение на обстоятелствата.
Легенда на Челси много критичен към Боели: Изглеждат като компютърно генериран отбор
От “Стамфорд Бридж” похарчиха почти 200 милиона паунда само за подписите на Михайло Мудрик и Енцо Фернандес през януари 2023-а, като и двамата подписаха до 2031-а. както и летните придобивки - Николас Джаксън и Мойсес Кайседо, чийто трансфер от Брайтън за 115 милиона паунда счупи британския рекорд, поставен шест месеца по-рано с Фернандес. Девет други играчи са с контракти до 2030-а - Робърт Санчес, Джордже Петрович, Беноа Бадиашиле, Мало Густо, Ромео Лавия, Лесли Угочукву, Коул Палмър, Нони Мадуеке и Дейвид Уошингтън. Цялостно харчовете надхвърлиха един милиард паунда дадени за нови попълнения.
Ново унижение за Челси и пак четири гола във вратата на “сините”
Въпреки това част от тези основно млади играчи продължават да се представят доста под очакванията, а някои често седят на скамейката. Те обаче подписаха договори за по седем и осем годиним тъй като от Челси по този начин заобиколиха част от правилата за разсрочване на плащанията и амортизация. Впоследствие от Премиър лийг затегнаха правилата и ограничиха амортизацията по договорите само до пет години въпреки по-дългите контракти.
Снимки: Gettyimages