Щутгарт отново се разправи с Фрайбург

Отборът на Щутгарт записа безпроблемна победа с 3:1 при визитата си на Фрайбург от 20-ия кръг на Бундеслигата. Така швабите записаха втори успех над този съперник през сезона след домакинското 5:0.

Мачът започна чудесно за гостите, които бързо взеха аванс от два гола. Още в третата минута Валдемар Антон с чудесен пас изведе Денис Ундав, който напредна и със своя шут прати топката в противниковата мрежа за 13-ото си шампионатно попадение през сезона. Четири минути по-късно Крис Фюрих комбинира именно с Ундав и с удар по земя удвои аванса на тима. Ситуацията за Щутгарт стана още по-благоприятна в 18-ата минута, когато след проверка с ВАР главният съдия показа директен червен картон на противниковия атакуващ халф Мерлин Рьол заради негово грубо нарушение срещу Максимилиан Мителщет. Въпреки това домакините успяха да намалят изоставането си в 11-ата минута на добавеното време на първата част, когато Лукас Кюблер, се разписа с глава при корнер. След почивката обаче швабите контролираха инициативата и успяха да стигнат до трето попадение благодарение на Мителщет, който прехвърли противниковия вратар със своя удар.

Така Щутгарт остава на третото място в класирането, но вече с 40 точки, докато Фрайбург продължава да е на седмата позиция с 28 спечелени пункта.

Снимки: Imago