Щутгарт прегази „биковете“ за исторически успех в голово шоу

Отборът на Щутгарт записа убедителна победа с 5:2 като домакин на РБ Лайпциг в голово шоу от 19-ия кръг на Бундеслига. Така швабите записаха историческа първа победа над този съперник в германския елит и си отмъстиха за загубата с 1:5 при последната си визита на „биковете“, за които днешното поражение е трето поредно в първенството.

Начало на голеадата беше поставено в 25-ата минута, когато Енцо Мило беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Мохамед Симакан. Само пет минути по-късно Денис Ундав удвои преднината на домакините с изстрел от границата на наказателното поле. Още в 32-рата минута Бенямин Шешко намали изоставането на Лайпциг, разписвайки се с глава след изпълнение на корнер.

Щутгарт обаче отново взе аванс от две попадения в 48-ата минута, когато Джейми Левелинг преодоля противниковия вратар с удар от въздуха. Това беше негово дебютно попадение за тима в германския елит. В 55-ата минута Лоис Опенда върна надеждите на гостите със своя гол, дошъл след прекрасен далечен шут. Само минута по-късно обаче Ундав отбеляза второто си попадение в срещата, след като беше точен с глава при заучено изпълнение на корнер. В 75-ата минута нападателят оформи своя хеттрик. Тогава Янис Бласвих отрази първия му удар, но с добавката си Ундав оформи крайното 5:2.

Така Щутгарт се затвърди на третата позиция в класирането с актив от 37 точки, а РБ Лайпциг поне засега остана на четвъртото място с 33 пункта, колкото има и петият Борусия (Дортмунд) преди мача си от кръга.

Снимки: Gettyimages