Трите точки в Мюнхен вдъхновиха Вердер за още един успех

Седмица след престижната си победа над Байерн в Мюнхен преди седмица тимът на Вердер (Бремен) надви и Фрайбург - 3:1. Това се случи в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата, играна на “Везерщадион”.

Успехът обаче оставя домакините в средата на таблицата, като положителното за тях е, че те нямат загуба във вече шест поредни двубоя. Фрайбург пък вече изостава на три точки от битката за топ 6.

Мачът започна с ранна дузпа за Вердер, превърната в гол от Марвин Дукш в 9-ата минута. Още преди почивката обаче гостите изравниха - също от наказателен удар, изпълнен от капитана Винченцо Грифо в 28-ата.

Важният втори гол за домакините дойде в 53-тата след отлично изпълнение на младока Джъстин Нийнмах.

Отборът от Бремен доминираше и не предостави много шансове на футболистите за Фрайбург за изравнителен гол. Всичко беше решено в третата минута на добавеното време, когато появилият се малко преди това дебютант Хулиан Малатини се възползва от грешка на съперника и беше точен за крайното 3:1.