Нигерия продължава полета си за Купата на африканските нации

Националният отбор на Нигерия продължава похода си към триумф с Купата на африканските нации, след като спечели четвъртфиналния си двубой с 1:0 срещу Ангола. На полуфинала в турнира в Кот д’Ивоар “суперорлите” ще срещнат победителя в мача между Кабо Верде и ЮАР, който е утре вечер.

Двубоят беше равностоен, но само нигерийците успяха да стигнат до попадение. Това се случи в 41-вата минута, когато Моузес Саймън проби по левия фланг и пусна пас към Адемола Луукман, който се разписа с мощен шут. “Черните антилопи” можеха да изравнят в 59-ата минута, но тогава изведеният на добра позиция Зини прати топката в гредата със своя шут. За сметка на това Съставът на Жозе Песейро стигна и до втори гол в 75-ата минута, когато Виктор Осимен беше точен с глава след центриране на Луукман, но той беше отменен от ВАР заради засада на нападателя на Наполи. Все пак “суперорлите” успяха да задържат преднината си в оставащото време.

Снимки: Imago