Нова южнокорейска драма прати “тигрите” на полуфинал за сметка на Австралия

Националният отбор на Южна Корея трябваше да изиграе пореден драматичен мач, но все пак стигна до полуфиналите на Купата на Азия, след като осъществи обрат за успех над Австралия с 2:1 след продължения в четвъртфинален сблъсък от турнира в Катар. Така в битка за място на финала азиатците ще се изправят срещу сензацията Йордания, която отстрани Таджикистан след победа с 1:0.

Южнокорейците решиха, че са открили резултата чрез Хий-Чан Хуан в 31-вата минута, но голът не беше признат поради засада. Техният опонент се възползва и на свой ред взе аванс в 42-рата минута, когато Крейг Гуудуин се разписа с воле след асистенция на Натаниъл Аткинсън. През втората част “тигрите” притиснаха “кенгуратата”, но без чисти голови положения. За сметка на това Мартин Бойл и Митчъл Дюк пропуснаха чудесни възможности да удвоят преднината на своя тим. Австралийците бяха наказани за пропилените шансове в добавеното време на срещата, когато резервата им Люис Милър фаулира Хюн-Мин Сон в наказателното поле. Последва дузпа за състава на Юрген Клинсман, която беше реализирана от Хуан.

Така се стигна до продължения, които също започнаха с натиск на Южна Корея. Той даде резултат в 104-тата минута, когато Милър извърши нарушение срещу Хуан точно пред наказателното си поле. Сон се зае с прекия свободен удар и с перфектно изпълнение донесе пълния обрат в двубоя. Само две минути по-късно резервата на “кенгурутата” Ейдън О’Нийл извърши грубо нарушение срещу Хуан точно в центъра на терена и след проверка с ВАР беше изгонен с директен червен картон. Предвид числения си превес във второто продължение “тигрите” можеха да отбележат и трето попадение, но Матю Райън успя да спаси изстрели на Сон, Канг Ин Лий и резервата Хюн-Юн Янг.

Полуфиналният двубой между Йордания и Южна Корея е на 6 февруари (вторник) на “Ахмед бин Али Стейдиъм” с начален час 17:00.

Снимки: Gettyimages