Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Лутън изхвърли Евертън, Брайтън продължи напред

Евертън приключи участието си във ФА Къп в четвъртия кръг след драматична загуба с 1:2 от Лутън. Автогол на Виталий Миколенко даде преднина на гостите в 39-ата минута. Той прати топката в собствената си мрежата в опит да изчисти след ъглов удар. Това бе една от малкото интересни ситуации през първото полувреме, в което и двата отбора не създадоха много.

“Карамелите” бяха изпратени с освирквания от част от феновете си на почивката. Те обаче успяха да изравнят в 55-ата минута след нисък удар на Джак Харисън, като Тим Крул не се намеси по възможно най-добрия начин. Въпреки изравняването гостите бяха по-активният тим в следващата част на двубоя и създадоха по-добрите възможности. С приближаването на края двата отбора заиграха много открито с идеята да избегнат преиграване. Дълбоко в добавеното време резервата Коули Уудроу се разписа и донесе победата на гостите.

В друг сблъсък между два отбора от Висшата лига Брайтън се развихри при гостуването на Шефилд Юнайтед и спечели с 5:2. “Чайките” поведоха с два гола, но домакините успяха да изравнят до почивката. След едно попадение през първата част Жоао Педро отбеляза два гола през второто полувреме и оформи своя хеттрик в 67-ата минута, когато направи резултата 2:4. Резервата Дани Уелбек отбеляза последния гол дълбоко в добавеното време.

Джейми Варди пък отбеляза първия си гол от повече от два месеца. Той откри резултата за Лийдс срещу Бирмингам в началото на второто полувреме, а “лисиците” стигнаха до победа с 3:0 и се класираха за осминафиналите.

Снимки: Imago