Ювентус превзе върха с класика над Лече

Ювентус спечели с класическото 3:0 гостуването си на Лече от 21-вия кръг на Серия "А". Това бе много ценна победа за "бианконерите", която ги изкачи поне временно на върха в класирането, изпреварвайки досегашния лидер Интер с една точка. "Нерадзурите" са с мач по-малко заради участието си в турнира за Суперкупата на Италия. "Старата госпожа" стигна до успеха на "Вия дел Маре" след два гола на Душан Влахович в 59-ата и 69-ата минута и още един на Бремер в 85-ата минута. Това е седми пореден успех на торинци във всички турнири, докато за домакините бе продължена лошата серия от 5 поредни срещи без успех.

Роберто Д'Аверса е избрал да започне мача с Никола Кръстович в предни позиции и Понтус Алмквист и Реми Удин на крилата. В средата на терена действаха Мохамед Каба, Илбер Рамадани и Жоан Гонсалес

Масимилиано Алегри пък заложи на Душан Влахович и Кенан Йълдъз като двойка нападатели. Филип Костич и Андреа Камбиазо бяха двамата халф-бекове, а в средата на терена започнаха Фабио Мирети, Мануел Локатели и Уестън Маккени

Секунди след началото на мача гостите създадоха първата си голова възможност, завършила с удар на Влахович покрай вратата.

В 5-ата минута Лече отговори с опасен изстрел на Кръстович от границата на пеналта, който обаче профуча встрани от лявата греда.

Юве бе много близо до откриване на резултата в 11-ата минута, когато след центриране от корнер Уестън Маккени стреля с глава и Никола Кръстович изби топката пред голлинията.

Две минути по-късно гостите имаха нова добра възможност, като този път Филип Костич проби отляво и шутира силно от труден ъгъл, като топката мина над вратата.

До края на полувремето играта стана доста по-позиционна и никой от двата тима не успя да създаде някаква по-интересна голова опасност пред някоя от двете врати.

Втората част започна с атака на скорост на Лече, Алмквист нахлу в наказателното поле и се строполи след сблъсък с Бремер, но реферът реши, че това не е дузпа, макар на повторенията да се видя, че защитникът си помага с ръка при единоборството.

В 49-ата минута събитията се пренесоха пред другата врата. Мирети стреля, но след рикошет топката мина покрай вратата. При последвалия корнер Маккени стреля с глава отблизо, но право в тялото на вратаря.

В 52-рата минута Влахович получи хубаво центриране в близост до вратата и отправи изстрел с глава, но встрани от целта.

Лече отговори с шут от дистанция на Алмквист минута по-късно, но и той бе неточен.

В 59-ата минута обаче Ювентус стигна до откриване на резултата. Гостите организираха контраатака, Кенан Йълдъз отправи мощен удар, който бе спасен от вратаря, но Камбиазо се ориентира и стигна до отбитата топка, върна я към Влахович, който от воле успя да я насочи във вратата за 0:1.

В 68-ата минута за малко топката да се озове за втори път във вратата на Владимиро Фалконе, като Мохамед Каба за малко да си отбележи автогол.

Минута по-късно резултатът бе удвоен в полза на "бианконерите". Уестън Маккени бе намерен с центриране във вретерското поле, той по-скоро стреля с глава към вратата, но в последния момент Душан Влахович протегна крак и засече кълбото в мрежата за 0:2.

В 75-ата минута Лече организира хубава атака, завършила с опасен удар на Патрик Доргу, но и Войчех Шчесни внимаваше и успя да спаси.

В 85-ата минута торинци сложиха точка на спора с трето попадение. При едно центриране от корнер Бремер с глава порази вратата за 0:3.

С тази победа Ювентус събра актив от 52 точки и вече е лидер в класирането, макар и с мач повече от втория Интер, който е с 51 точки. Лече пък остава на 14-ото място в таблицата с 21 точки до момента

Снимки: Gettyimages