Макаби (Хайфа) разгроми отбора на Пламен Гълъбов

Макаби (Хайфа) вече е само на точка от първото място в израелското първенство. "Зелените" разгромиха с 4:0 Макаби (Нетаня) на Пламен Гълъбов, а в същото време лидерът Макаби (Тел Авив) направи нова грешна стъпка - 0:0 като гост на Апоел (Петах Тиква).

Гълъбов получи жълт картон в 19-ата минута за нарушение срещу ветерана Лиор Рафаелов. Гостите удържаха нулевото равенство до 38-ата минута, когато Дийн Дейвид се разписа за Макаби (Хайфа). Малко по-късно се разписа и Анан Халаили. През второто полувреме Дейвид и Францдли Пиеро оформиха убедителната победа на домакините.

Макаби (Хайфа) е в серия от пет поредни победи и събра 42 точки. Макаби (Тел Авив) пък е с 43 точки след разочароващото равенство в Петах Тиква. Отборът на Роби Кий направи много пропуски и в крайна сметка изпусна победата. Столичният гранд има само една победа в последните си пет срещи, а до неотдавна се считаше за сигурен шампион.

В друг мач от 18-ия кръг Бней Сахнин и Макаби (Петах Тиква) направиха 1:1. Гостите останаха с човек по-малко в 54-ата минута, когато червен картон получи Нив Йехошуа. Въпреки това, Макаби поведе след час игра с попадение на Ариел Лугаси, а Бней Сахнин стигна до точката в 75-ата минута с точен изстрел на Басил Хури.

В най-добра форма в Израел е Апоел (Беер Шева). Тимът на национала Йоан Стоянов спечели всеки от последните си 7 мача и е четвърти в класирането, на точка след третия Апоел (Хайфа).