ЮАР катастрофира срещу Мали

Отборът на Мали победи с 2:0 тима на Южна Африка на старта на Купата на африканските нации. С успеха възпитаниците на Ерик Шеле оглавиха класирането в група “Е”, като имат равен брой точки с отбора на Намибия, който надви тима на Тунис с минималното 1:0.

Играчите на Южна Африка трябва съжаляват, че загубиха, тъй като имаха невероятна възможност да поведат през първата част. При едно опасно центриране бранител на Мали игра с ръка в собственото си наказателно поле и след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR, съдията се принуди да покаже бялата точка. Дузпата изпълни халфът Пърси Тау, който обаче стреля посредствено и футболистът на Южна Африка прати топката високо над вратата.

През второто полувреме момчетата на Уго Броос демонстрираха безобразна игра в отбрана и след поредица от грешки около четвърт час след подновяването на играта допуснаха головете, които решиха мача. Първо в 60-ата минута се разписа Амари Траоре, а след него в 66-ата Ласин Синайко оформи крайния резултат.

Следващият мач за отбора на Мали е срещу провалилия се Тунис, като двата състава ще играят на 20-и януари (събота) от 22:00 българско време. Точно 24 часа по-късно отново от 22:00 отборът на Южна Африка ще опита да вземе поправителния си изпит срещу лидера Намибия.