Буркина Фасо изкопчи победа над Мавритания след късна дузпа

Националният отбор на Буркина Фасо записа трудна победа с 1:0 срещу Мавритания на “Стад де ла Паи” в първия им мач от група D на Купата на африканските нации. Така “жребците” за първи път в историята си спечелиха откриващия си двубой в турнира.

През по-голямата част от срещата Буркина Фасо владееше инициативата, като те имаха повече голови положения през второто полувреме, докато “лъвовете от Чингети” бяха по-настойчиви преди почивката. Въпреки това и двата тима се затрудняваха да отбележат победен гол. Така в самия край на редовното време Ну Мохамед Ел Аб фаулира Иска Каборе и след дълъг преглед с ВАР главният съдия даде дузпа за Буркина Фасо. Резервата Бертран Траоре не сгреши от бялата точка и донесе успеха на своя тим.

Така Буркина Фасо поведе в групата с 3 точки, докато Мавритания засега е последен без актив. Вторият и третият Алжир и Ангола са с по 1 пункт след снощното реми 1:1 помежду им.