Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 0:0

Дженоа неутрализира Интер

Водачът в Серия "А" Интер се препъна при гостуването си на Дженоа от 18-ия кръг. "Нерадузрите" стигнаха само до 1:1 на "Луиджи Ферарис" и преднината им пред преследвача Ювентус е 5 точки, но "бианконерите" са с мач по-малко. Марко Арнаутович откри в полза на Интер в 43-ата минута, а защитникът Раду Драгусин изравни в самия край на първото полувреме. Домакините впечатлиха с организираната си игра и спряха още един от грандовете в Италия, след като по-рано през сезона направиха равенства с Ювентус и Наполи и победиха Рома.

"Грифоните" продължават да нямат успех срещу Интер от 2018 година. Оттогава те имаха едно равенство и седем загуби при голова разлика 0:25, но днес прекъснаха серията си без гол във вратата на миланския гранд.

Старши треньорът на Дженоа Алберто Джилардино заложи в предни позиции на Алберт Гудмундсон и Калеб Екубан, а Аарон Мартин и Стефано Сабели уплътняваха фланговете. В средата на терена за домакините започнаха Мортен Френдруп, Милан Бадел и Кевин Стротман, а бранителите пред Хосеп Мартинес бяха Кони де Винтер, Матия Бани и Раду Драгусин.

В състава на Интер нямаше промени в сравнение с двубоя срещу Лече преди няколко дни. В отсъствието на Лаутаро Мартинес в атаката стартираха Маркюс Тюрам и Марко Арнаутович. Хенрих Мхитарян, Николо Барела и Хакан Чалханоолу трябваше да захранват с пасове двамата нападатели, а по крилата се разчиташе на пробивите на Матео Дармиан и Карлос Аугусто, който зае мястото на контузения Федерико Димарко. Под рамката бе Ян Зомер, а защитното трио оформиха Ян Бисек, Франческо Ачерби и Алесандро Бастони.

Още в началото пред Мхитарян се откри добра възможност да изведе Интер напред, но арменският национал шутира над вратата. Последва и изстрел с глава на Тюрам след центриране на Арнаутович, но Мартинес внимаваше. Не беше изминал и четвърт час от първия съдийски сигнал, когато тифозите на домакините хвърлиха димки и видимостта на терена стана много лоша. Това наложи реферът Даниеле Довери да прекъсне срещата за около 10 минути.

В средата на полувремето Арнаутович хитро намери на далечната греда Карлос Аугусто, но неговият шут беше блокиран, а в хода на същата атака и самият Арнаутович нанесе изстрел, но без да създаде проблем за Хосеп Мартинес. Дженоа не позволяваше много на съперника си в офанзивен план, а в същото време контраатакуваше опасно. В 30-ата минута Гудмундсон можеше да нанесе удар, но избра да подава към Екубан и сгреши.

В 33-ата минута Ачерби отклони с глава остро центриране от десния фланг и едва не си вкара автогол. Интер отговори с далечен шут на Чалханоолу, но право в ръцете на Мартинес. Малко преди края на редовното време на първата част "нерадзурите" поведоха. Голът падна при спорни обстоятелства. Бисек изблъска Стротман в наказателното поле, но Довери не отсъди нарушение. След това Барела шутира, топката срещна гредата и при добавката Арнаутович я прати в мрежата.

До почивката Интер създаде още една голова опасност, но Хосеп Мартинес внимаваше и спаси удара на Карлос Аугусто. Вместо това, Дженоа изравни, и то напълно заслужено. Гудмундсон центрира от корнер, а Драгусин се извиси и с глава вкара за 1:1. Вина за попадението има и стражът на гостите Ян Зомер, който не се намеси убедително в опита си да избие топката.

Дженоа започна смело и второто полувреме, а Драгусин още веднъж беше оставен да стреля след статично положение, но този път румънецът не успя да се разпише. Малко по-късно Барела комбинира с Арнаутович и австрийският национал нанесе мощен шут, но на сантиметри встрани от целта. В 54-ата минута футболистите на Дженоа поискаха дузпа за игра с ръка на Тюрам в наказателното поле, но Довери видя добре ситуацията и правилно не посочи бялата точка.

След час игра Джилардино прдприе двойна смяна и пусна в игра Матео Ретеги и Руслан Малиновский на местата на Екубан и Стротман. В 68-ата минута Ачерби беше близо до втори гол за Интер, но Хосеп Мартинес спаси. Интер притисна съперника си в последната четвърт от двубоя. Дармиан и Карлос Аугусто се активизираха, а Алексис Санчес замени Арнаутович и добави скорост в атаката на "нерадзурите". В 77-ата минута Чалханоолу пробва мерника си с удар извън наказателното поле, но топката излезе в аут.

Дензъл Дъмфрис и Давиде Фратези също влязоха за Интер, а при напускането си на терена Барела беше бесен и ритна една от бутилките край тъчлинията. Въпреки усилията на гостите, Дженоа не се огъна и дори атакуваше при всяка възможност. В 87-ата минута за кой ли път Драгусин скочи най-високо в наказателното поле на "нерадзурите", но прати топката в аут. В добавеното време не се случи нищо интересно и Дженоа спря победната серия на Интер, който в следващия кръг ще се опита да навакса изгубеното днес с победа срещу Рома. на "грифоните" пък им предстои гостуване на изненадата на сезона Болоня.

Снимки: Gettyimages