Рейнджърс не се възползва от грешната стъпка на Селтик

Абърдийн и Рейнджърс завършиха 1:1 в дербито от 14-ия кръг на шотландското първенство. Гостите се добраха до точката с гол от дузпа в добавеното време, но не можаха да скъсят изоставането си от лидера Селтик, който вчера се препъна на собствен терен срещу Мъдъруел.

Макар да е в колеблива форма, Абърдийн изигра силно първо полувреме и заслужено поведе с гол на звездата си Боян Миовски. Северномакедонският нападател се разписа в 11-ата минута. Последа силен натиск на Рейнджърс и на два пъти гредите попречиха на "сините" да изравнят.

През второто полувреме натискът на Рейнджърс се усили, но пропуските пред вратата на Келе Рос следваха един след друг. Чак в добавеното време грешка в защитата на Абърдийн доведе до дузпа, която Джеймс таверние реализира.

В класирането Рейнджърс е втори с 28 точки, а Селтик е лидер с 36. Абърдийн се намира на 9-а позиция с актив от 13 точки.